DOĞRU NAKLİYAT FİRMASI NASIL BULUNUR?

Taşınmak bazen başınızın belası olabilir. Haksız da sayılmazsınız çünkü her zaman deneyimlenen bir olay değil. Ancak merak etmeyin, bu gezegende taşınan, taşınacak olan yalnız siz değilsiniz. Bu yüzden ufak yardım ve önerilerle bu süreci zannettiğinizden daha kolay atlatmak mümkün. Bu işin ilk adımı da doğru bir nakliyat firması seçmekten geçiyor. İşi büyük oranda onlar yapacağına göre buyurun doğru bir nakliyat firması nasıl bulunur, bir bakalım.

Doğru bir nakliyat firması ile taşınmak istiyorsanız öncelikle bu işin nasıl yürütüldüğü hakkında biraz bilgi sahibi olmanız gerekiyor.

Daha önceden taşınmışsanız ve eğer hizmetinden memnun kalmışsanız aynı nakliye firması ile çalışın. Ya da yakın zamanda çevrenizden taşınmış olanlara danışın.

Conseils-sur-comment-choisir-un-demenageur-ou-une-entreprise-de-demenagement-au-Quebec

İlk defa böyle bir durumla karşı karşıya kaldıysanız kendinize şu soruyu sorun: Ben ne istiyorum? Eşyalarımın zarar görmeden taşınmasını mı mesela? Uzun yol olacağı için zamanlamasının planlandığı gibi olmasını mı yoksa? Ya da evim yüksek katlarda olduğu için asansörlü taşıma mı istiyorum? Öncelikle kendi kafanızdaki soruları cevaplandırıp bunları nakliye firması ile paylaşmak. Bu taleplerinizi yerine getirebilecekler mi? Zira siz hiç bir şey belirtmezseniz nakliye firması kendine göre bir plan oluşturacaktır.

Evden eve nakliyat firması seçerken firmaya şu soruları yöneltebilirsiniz:

  • Sözleşme yapıyor musunuz?
  • Ödeme şekli nasıl olacak?
  • Anlaştığımız fiyat haricinde ekstra ücret talep ediyor musunuz?
  • Paketleme işini nasıl yapıyorsunuz?
  • Sigorta yapıyor musunuz?
  • Eşyalarım hasar görürse nasıl yol izliyorsunuz?
  • Eşyalarımı taşıyacak aracın özellikleri nasıl olacak ve plakası nedir?
  • Mobilyaların demonte ve monteleme işlemlerini, beyaz eşyaların montajını yapıyor musunuz?
  • Kaç personel çalışacak?

Bu soruları yönelttikten sonra ilk yapacağınız şey soruların hepsine istisnasız evet diyen, olumlu cevap veren firmaları elemek. Eşyalarınızı taşırken çizik bile olmaz diyen veya çizikleri bile karşılarız diyen firma doğru bir seçim olmaz. Onun yerine “Sizden kaynaklanan hasarlarda ödeme yapmıyoruz maalesef. Bizden kaynaklı olanlarda ise telafi ve tamir şansımız var ise bize düşeni yapıyoruz. Fiyat üzerinden şu kadar indirim yapıyoruz. Olur demiyoruz ama ufak tefek çizikler olabilir, bunu önceden belirtmiş olalım.” diyen bir firma olaya daha gerçekçi yaklaşmış olur.

Taşınmadan önce piyasadaki firmalardan fiyat talebinde bulunun. Ödeyeceğiniz fiyat karşılığında verecekleri hizmetleri kıyaslayın. En önemli noktalardan biri de bu firmalar hakkında yapılmış müşteri yorumlarını inceleyin. Bir iki müşteri yorumu varsa aldatıcı olabilir ancak birçok yorumda kendisinden olumlu olarak söz edilmiş firmalar genellikle iyi firmalardır. Müşteri yorumları ve fiyat ortalamasını yan yana getirerek sizin için en doğru nakliyat firmasını bulabilirsiniz.

Bu yazı aslında kendi kendimizi test ettiğimiz bir yöntem aynı zamanda. Söylenenleri  deneyerek istediğinize ulaşacağınızı ümit ediyoruz. Ne diyelim, taşınacak müşterinin ayağına doğru nakliyat firması kendi gelir.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s